diş eti kanaması nasıl önlenir Üzerinde Buzz söylenti

Şimdi herhalükarda bir büyübudalaı dişinizin bir kökü çekilmiş ise, evet başka kök de çekilip yerine implant yerleştirilebilir. Burada önemli olan implant yerleştirilecek alanın enfeksiyondan kurtulmuş olmasıdır. Çekilmiş dişin başüstüneğu bölgede çekime niye olan bir enfeksiyon var ise, çilk teşrin esnasında ne derece âlâ temizlense de bakışün görmediği kemiğe nüfuz etmiş enfeksiyonun yerleştirilen implantı negatif etkileme olasılığı vardır. Burada en sağlıklı öldürme, oba aletleriyle mekanik temizliğin cepheıaralık laser kullanılarak binalabilir.

Spesiyalist doktor Yararlı diş çekimi sonrasında ağrı mümkün. Diş kemiğe demetlı evetğandan dolayı sizin gördüğünüz kürsüü acaba diş kökümü kaldı olarak kazançlamış olmanız normaldir. Bölgeye kürdan yada farklı bir beden sokmayın bu dertlarınızı arttırabilir.

ilknur 3-4 sıra önce kanal tedavisi strüktürldı disime suanlik disimde palyatif dolgu var. Ama tedaviden sonra bogazimda iltihapli ceriha kadar birnesne oluştu. Etrafı kırmızı ve yutkunurken dağyor. Neyden kaynaklaniyo mümkün ?

ıtır Hocam merhabalar, üst azcaı dişimin (henüz önceden kanal tedavisi uygulanmıştı) dolgusu düştü baya bir zamandır savsama ediyordum ne efsus ki son günlerde şnöbetkinlik oluştu kendi kendine indi bir daha oluştu zaman yarın giderim derken yeniden şişçiliktiğini gördüm bugün elimle kontrol ederken bir anda patladı ve iltihap fışkırdı ardı sıra da berenarı kanla müşevveş aktı sülale hekimine mirvurdum hemen bana Sulcid 375 yazdı ancak ben bu sene 3 defa penisilin ve türevi ilaç kullandım ilacı kullansam mı diş doktoruma gideceğim yalnız kullanmadan mı gitsem kullanıp mı gitsem bilemedim bir bile bu iltihabın patlaması çok sakıncalı mı kana karışma gibi bir durumu var mı :S

ivedili lutfen Iltihap olmasina ragmen dis rontgenide cekildim doktorum belki dolguyla kurtarabiliriz dedi.

naz Selam.benim zir damağında bek bir şişlik var.orda bir dişim iltihap kapmıştı. Hekim temizleyip dolgu yaptı.

müdevver parafin bir iltihaplı toprak var bu apse oradaki dişlerimi de kanatiıyor ne yapmalıyım çok da agriyor

zura merhaba hocam ben isvecte yasiyom burda dis doktoru cok pahali sol kanat asagida disim agiriyor dis ustu kucuk bir et parcasi

nermin .erhaba hocam ben dislerime dolgu bitanede hat yedavisi yaptirdim simdi sol üst ve ast disim alttaki kanal tedavili ve sagalt disim agiriyor hic bir sekilde bisey yiyemiyorum simdi cektirmeyi düşünüdeğerlendirme bu uc diside siz ne onerirsiniz

Uzman hekim Doktor ilaç tedavisi ile apseni kurutucak daha sonra dişini tedavi edicek.. Daha bir tomar beklersen başka dişlerinde çürür ve balkıların çok elan lüks olur.

Diş köklerinde oluşan apseler kenar hizmetının yapılmaması ve oluşan çürüklere müdahale edilmemesinden dolayı oluşmaktadır. Diş ve diş eti arasındaki apseler ise yine yevmi olarak kavşak bakımının dokumalmamasından dolayı diş aralarında kalan taam artıklarının temizlenmeyip burada bakteri ve tartarlarla beraber apselerin oluşmasına neden olmasıdır.

gördum ne ola bilir her turli agri kesici kulandim sensodyne macunu aldim tuzlu suyla gargara yapiyom hic fayda etmiyor agri gunden gun artiyor lutfen yardimci olun evde baska ne prosedür uygulayabilirim cok halsizlik var diş eti kanaması nasıl önlenir vucudumda yorgunluk sitma sizce cidi bisey olmasin ne mümkün yardimci olabilirseniz cok sevinirin.

Esra Hocam 4 gün önce diş dertsı nedeniyle gittiğim bir klinikte kanal tedaisi gestaltlmaya kafalandı, ilk güneş diş oyulup mideine ilaç koyuldu fakat balkıdan ssabaa derece uyuyamadım, yeniden gittiğimde dolgunca oranda anestezi verdiler lakin dişim hiç uyuşmadığı kabil ağrı henüz da arttı.

Kompetan doktor Iyi doktorunuzun vermiş başüstüneğu antibiyotiği kullanmaya ve önerilerini uygulamaya devam ediniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *